منو
0
سبد خرید

Liya Blue Decor

برند:
-10%
مشخصات محصول
جنس کاشی دو پخت
نوع لعاب براق
درجه کاشی یک   
مکان نصب دیوار
قیمت بر اساس عددی
پیشنهاد ویژه محدود
26،100 ‎تومان 29،000 ‎تومان -10% تخفیف
بدون مالیات

تومان هر عدد/

متر مربع هر عدد/
29,000 ‎تومان
10- % تخفیف

عدد
پوشش نهایی: متر مربع

مبلغ نهایی:
رنگ:
  • آبی
سایز:
  • 20x60
درجه ساخت:
  • یک
ارجاع:
تک گل لیا آبی
افزودن به علاقمندیها
مقایسه محصول 0
توضیحات

طرح مذکور شرکت گلدیس می باشد . میتوان از این کاشی جهت سرویس بهداشتی و حمام , آشپزخانه ,  سالن استفاده کنید . جنس این نوع کاشی دو پخت می باشد. مکان نصب این محصول در دیوار قابل استفاده است .

پیچیدگی کنترل فرآیند پخت به دلیل سرعت انتقال محصولات و همچنین شار حرارتی قابل توجهی است در واحد زمان به محصول داده میشود . در این مرحله از تولید ، طراحی منحنی حرارتی بسیار حائز اهمیت است. در اینجا بحث انتقال دما به قطعه در هر لحظه از زمان و کنترل آن از ابتدا تا انتهای عملیات حرارتی از اهمیت خاصی برخوردار بوده که باعث ایجاد استحکام مکانیکی ، شفافیت و دفع ناخالصی ها از محصولات تولیدی می شود. متناسب نبودن دما در هر لحظه باعث معوب شدن قطعات و اتلاف انرژی می گردد. عدم کنترل شرایط حرارتی و افزایش بیش از حد دما نه تنها باعث اتلاف انرژی میگردد ، بلکه برای سرد کردن محصولات تولیدی و کاهش دمای آن هم انرژی بیشتری مصرف میشود .

سرامیک های ساختمانی ، امروزه به چندین روش در دنیا ی صنعتی تولید و به بازار عرضه میگردند که ما در اینجا به نوع دو پخت آن می پردازیم :

روش دوپخت

در این روش محصولات مورد نظر طبق سایز، طراحی و از مواد اولیهغیرفلزی (کائولن، فلدسپار، تالک، دولومیت، سیلیس و… ) جهت تولید بدنه های آنها استفاده می گردد. بدنه های تولیدی خام در بخش پرس شکل دهی می شوند و پس از بررسی خواص مکانیکی و شیمیایی به بخش درایر و سپس به کوره منتقل می گردند. محصول در کوره تحت عملیات حرارتی طی زمان خاصی زینتر و پخته می شود. این امر منجر به استحکام بالای قطعات تولیدی با استانداردهای ویژه آن محصولات می گردد. در مرحله اول فقط بدنه پخت و زینتر می شود ولی در مرحله بعدی پس از لعابکاری و دکوراسیون، محصولات مورد نظر به کوره پخت لعاب منتقل و سپس لعاب به همراه بدنه زینتر می شود. در حقیقت لعاب در آن دما نسبت به بدنه دارای تحمل حرارتی کمتر بوده و لعاب روی بدنه ذوب می گردد و حالت شیشه ای پیدا می کند. در این مرحله لعاب دقیقا شکل بدنه را به ​خود می گیرد. از اصول مهمی که در این فرآیند باید تحت کنترل قرار گیرد، انطباق ضرایب انبساط حرارتی بدنه و لعاب می باشد. ضریب انبساط حرارتی به جنس مواد اولیۀ لعاب و بدنه و میزان حرارت انتقال یافته در یک زمان خاص بستگی دارد.

نصب کاشی روی دیوار به دو شیوه اجرا میشود:

1- چسباندن کاشی 

ابتدا زیر کار را با تیشه کمی زخمی نمایید , سپس ابزار کارهای مخضوص را اماده کرده و خمیر را با کمی آب آغشته کرده و با کاردک مخصوص به متراژ حدود یک مترمربع به دیوار میکشیم سپس کاشی را با کمی فشار نصب کرده و تراز مینماییم بعد از چندین ساعت عملیات بند کشی را انجام میدھیم و کار بعد از 48 ساعت قابل استفاده میباشد .

روش ھای پخش چسب بر زیر کار به سه صورت می باشد:

- با کاردک شانه ای بر روی زیر کار

- با کاردک قاشقی بر پشت کاشی یا سرامیک

- روش شانه ای برای کاشیھای ابعاد ریز ( زیر 20×30) و زمانی که زیر کار بسیار تراز و بدون موج باشد استفاده میشود .روش قاشقی و ترکیبی بیشتر برای نصب کاشی و سرامیک ابعاد بزرگ و زمانی که زیر کار خوب تراز نباشد و موج داشته باشد استفاده میشود. 

2- نصب کاشی با ملات سیمان

دراین روش کاشی ھا را با فاصله مشخصی از دیوار یک به یک با کمک فتییله ھای گلی ثابت کرده سپس به آرامی پشت کاشی ھا ملات سیمان می ریزند. دراین روش کاشی ھا باید یک به یک طراز و شاقول شوند و ملات کم کم ریخته شود تا کاشی ھا تکان نخورند یا نیفتند.به ھمین خاطر پشت بعضی کاشی ھا خوب پر نشده وھمچنین ممکن است کاشی ھا خوب تراز نشوند.

گلدیس کاشی از اثرات بالقوه ای که فرایند تولید بر محیط زیست دارد آگاه است و همواره تلاش می کند با صرفه جویی در مصرف انرژی این اثرات را به کمترین میزان کاهش دهد. تیم تحقیق و توسعه ما بطور مداوم منابع جایگزین انرژی های تجدید پذیر را مورد بررسی قرار می دهند و این تحقیق و بررسی مستمر به ایجاد راهکاری برای بازیافت منابع از جمله استفاده مجدد از آب در فرایند تولید منجر شده است. 

مشخصات محصول
تک گل لیا آبی

مشخصات

ابعاد
60×20
جنس
دو پخت
نوع لعاب
براق
جذب آب
E ≤ 13%
صافی سطح
- 0/2mm - + 0/8mm
انحراف در طول و عرض
% 15/0 + - % 0/1 -
انحراف در ضخامت
± 0/5 %
سطح کار
صاف
مکان نصب
دیوار
طریقه نصب
سیمان
چسب
طیف رنگی
آبی
طرح
دکور
شکل
مستطیل
پیشنهاد مصرف
آشپزخانه
داخلی
سالن
سرویس بهداشتی
قیمت بر اساس
عددی
برند
گلدیس

مرجع خاص

isbn
1
نظرات کاربران
بدون نظر
محصولات مرتبط
ما را در اینستاگرام دنبال کنید
نمی توانید به Instagram متصل شوید یا مجوز هایی برای دریافت رسانه از Instagram ندارید.
هیچ رسانه ای نیست

اشتراک گذاری

منو

مقایسه محصول 0

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره موارد مورد علاقه ایجاد کنید

ورود

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود